Uprawa najlepszych odmian i szczepów marihuany w Europie – polecane

Jak wygląda spot outdoor

Domowe uprawy konopi są niezwykle popularne i pozwalają cieszyć się tymi roślinami przez cały rok. Przez wiele lat sposoby uprawy domowej były udoskonalane, modyfikowane i poprawiane tak, aby hodowcy cieszyli się plonami przez cały rok przy zachowaniu największej możliwej dyskrecji. Poszczególne odmiany marihuany różnią się od siebie czasem wzrostu, wielkością, wydajnością i intensywnością zapachu, dlatego nie wszystkie z nich nadają się do upraw domowych. Przygotowaliśmy dla was listę dziesięciu odmian konopi, które od lat cieszą się uznaniem growerów i idealnie sprawdzają się w domowych uprawach.

O tym jak uprawiać konopie oraz marihuanę przeczytać można w poradniku: https://hemplo.pl/uprawa/marihuany/

Pamiętajcie, że uprawa, posiadanie oraz handel środkami odurzającymi w Polsce jest nielegalny.

1. Critical Kush

Odmiana Critical Kush powstała ze skrzyżowania odmiany Critical Mass z kultową odmianą OG Kush. Mieszanka ta doprowadziła do powstania wysokiej jakości odmiany, która doceniana jest przez użytkowników rekreacyjnych i pacjentów leczonych medyczną marihuaną. Odmiana ta ze względu na wysokie stężenie THC wynoszące zazwyczaj 15%-29% uznawana jest za odmianę bardzo mocną. Szczep ten wielokrotnie nagradzany był na festiwalach konopnych min. podczas Spannabis Champions Cup w 2015 roku, gdzie zajęła pierwsze miejsce.

Rośliny z tej odmiany wyróżniają się gęstymi i pokaźnymi kwiatami, które zadowolą nawet najbardziej wymagających growerów. Kwiaty te mają owalny kształt i są dosyć zbite, co przekłada się na większy plon i łatwiejszą obróbkę marihuany. Podczas rozkwitu kwiaty wydzielają bardzo charakterystyczny zapach opisywany jako ziemisty, ziołowy, cytrusowy i przypominający zapach paliwa.

Dym powstający podczas palenia Critical Kush jest bardzo mocny i spodoba się głównie miłośnikom cytrusów. W jego aromacie można wyczuć cytrynowe i limonkowe nuty. Zapach dymu utrzymuję się stosunkowo długo, co w pewnych sytuacjach może być problematyczne.

Efekty po paleniu Criticala pojawiają się prawie natychmiastowo. Haj określany jest jako potężny, euforyczny, rozweselający i energetyzujący. Osoby korzystające z tej odmiany rzadko skarżą się na występujące uczucie lęku i paranoi. Haj po Criticalu doceną głównie doświadczeni użytkownicy. Niedoświadczeni użytkownicy powinni zaczynać od niewielkich dawek.

Uprawa Critical Kush

Critical Kush idealnie nadaje się do upraw domowych. Odmiana ta charakteryzuje się szybkim czasem wzrostu, niskim wzrostem i zaskakująco dużym plonem.

W uprawie indoor Critical osiąga pełną dojrzałość w ciągu 50-60 dni. Roślina osiąga zazwyczaj 60-100 cm wysokości i mieści się w większości namiotów uprawnych. Wydajność uprawy wynosi zazwyczaj 500-550 g/m², co przy rozmiarach tej odmiany jest naprawdę imponujące. W celu zwiększenia ilości plonów można zastosować trening LST lub HST.

Odmiana ta idealnie nada się dla początkujących hodowców. Szczep nie wymaga zaawansowanych umiejętności ogrodniczych i jest bardzo odporny na niekorzystne warunki uprawy. Roślina w ciągu roku kwitnie nawet trzy razy, co pozwala zebrać pokaźną ilość kwiatów.

Tip: Critical Kush wymaga dużej ilości składników odżywczych, dlatego nawóź również górną warstwę gleby. Roślina odwdzięczy Ci się pięknymi kwiatami.

Critical Kush
Moc19%-29% THC
WzrostIndoor: 60-100 cm
PlonIndoor: 500-550 g/m²
UprawaIndoor
Czas wzrostu50-60 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

2.Gelato

Gelato jest odmianą hybrydową. Szczep ten powstał ze skrzyżowania Mint Girl Scout Cookies i bardzo owocową odmianą Sunset Sherbert. Twórcą tej odmiany wydali wiele numerowanych fenotypów. Za twórców tej odmiany uważa się Cookie Family i Sherbinskis. Szczep ten wielokrotnie nagradzany był ze względu na swój unikatowy smak i działanie. Gelato klasyfikowane jest do odmian mocnych, ponieważ stężenie THC w niej wynosi zazwyczaj 20%-25%. Odmiana ta jest bardzo często wykorzystywana w medycynie i terapii. Gelato jest jedną z najbardziej ekskluzywnych i najdroższych odmian.

Szczep Gelato wyróżnia się małymi kwiatami o gęstej i zbitej strukturze. Kwiaty mają owalny kształt, lekko spłaszczony u szczytu. Kwiaty są bardzo efektowne wizualnie, a ich zielony kolor podkreślają fioletowe odcienie i pomarańczowe pręciki. Pąki są stosunkowo zwarte i gęste, co zwiększa plon i ułatwia ich dalszą obróbkę. Kwiaty pokrywają się dużą ilością gęstej i lepkiej żywicy, co jest doceniane przez producentów haszyszu. Podczas rozkwitu kwiaty wydzielają pieprzowy, chmielowy i ziemisty aromat.

Dym powstający po paleniu Gelato jest bardzo aromatyczny i mocy. Zapach dymu określany jest jako słodki, kremowy, przypominający aromat lodów śmietankowych. Zapach dymu utrzymuje się przez długi czas, co uważane jest ja wadę tego szczepu.

Użytkownicy tej odmiany twierdzą, że można odczuć jej działanie, zanim jeszcze zdąży się wypuścić dym. Pomimo słodkiej i łagodnej nazwy tej odmiany haj jest bardzo intensywny i utrzymuje się przez długi czas. Haj opisywany jest jako energetyczny, dezorientujący, psychodeliczny i zmieniający poczucie czasu. Ze względu na duże stężenie THC odmiana ta może wywoływać uczucie paranoi i strachu. Szczep ten polecany jest głównie doświadczonym użytkownikom. Niedoświadczeni użytkownicy powinni próbować małych dawek tej odmiany.

Uprawa Gelato

W uprawie indoor Gelato osiąga pełną dojrzałość w ciągu 56-72 dni. Szczep ten osiąga zazwyczaj 60-100 cm wysokości, co sprawia że mieści się w większości namiotów uprawnych. Wydajność uprawy wynosi zazwyczaj 500-550 g/m², co zadowoli większość hodowców. W celu zwiększenia ilości plonów można zastosować trening LST lub HST.

Szczep ten przeznaczony jest dla średniozaawansowanych hodowców. Uprawa tej rośliny wymaga od hodowcy okresowych kontroli. Odmiana ta kwitnie kilkukrotnie w ciągu roku, co pozwala zebrać obfity plon.

Tip: Gelato wydziela bardzo mocny aromat w czasie wzrostu, dlatego nie zapomnij o korzystaniu z filtrów węglowych.

Gelato
Moc20%-25% THC
WzrostIndoor: 60-100 cm
PlonIndoor: 400-500 g/m²
UprawaIndoor
Czas wzrostu56-72 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

3.LSD

LSD to odmiana hybrydowa, która powstała za sprawą banku nasion Barneys Farm. Odmiana narodziła się przez skrzyżowanie dwóch mocnych i niezwykle silych odmian- Skunk#1 i Mazar. Nazwa tej odmiany nie wzięła się z przypadku. LSD jest bardzo bogata w THC i wywołany przez nią haj utrzymuje się niezwykle długo. Zazwyczaj stężenie THC w tej odmianie wynosi 24%-25%, Szczep ten nagradzany był na wielu konkursach i festiwalach konopnych. Najbardziej prestiżową nagrodą było zajęcie trzeciego miejsca na High Times Cannabis Cup. Odmiana ta jest niezwykle odporna, dlatego idealnie nadaje się dla niedoświadczonych hodowców.

Szczep LSD zadowoli nawet najbardziej wymagających hodowców. Odmiana ta wyróżnia się bardzo dużymi, gęstymi i aromatycznymi kwiatami. Zielony kolor kwiatów akcentowany jest brązowymi odcieniami i pomarańczowymi pręcikami. Kwiaty są podłużne i lekko zaokrąglone u szczytów. Odmiana ta produkuje spore ilości żywicy pokrywającej praktycznie całe kwiaty, co nadaje im atrakcyjnego wyglądu. Rozkwitające kwiaty wydzielają przyjemny ziemisty aromat, jednak można wyczuć także ziołowe i cytrusowe nuty. Aromat kwiatów jest szczególnie wyczuwalny w dobrze wysuszonej marihuanie.

Dym powstający po paleniu LSD jest ciężki, mocny i bardzo aromatyczny. U niedoświadczonych użytkowników dym ten potrafi wywoływać napady silnego kaszlu. Zapach dymu określany jest jako ziemisty i cytrusowy z nutami przyprawy korzennej. Zapach dymu utrzymuje się w powietrzu stosunkowo krótko.

Haj po przyjęciu LSD następuje natychmiastowo i jest niezwykle silny. Haj opisywany jest jako radosny, euforyczny, relaksujący, pobudzający kreatywność, a czasem psychodeliczny. Większe dawki tej odmiany mogą wywoływać negatywne efekty, takie jak: nudności, wymioty, problemy z koordynacją ruchów i otępienie. Odmiana ta polecana jest głównie doświadczonym użytkownikom.

Uprawa LSD

Szczep LSD idealnie sprawdza się idealnie w domowych uprawach, jednak można ją uprawiać także w warunkach naturalnych.

LSD w uprawie indoor osiąga pełną dorosłość w ciągu 64-72 dni. Odmiana ta osiąga 60-70 cm wysokości, co sprawia że idealnie nadaje się do wszystkich dyskretnych upraw. Rozmiary tego szczepu sprawiają że rośliny mieszczą się w większości namiotów uprawnych dostępnych na rynku. Wydajność uprawy wynosi zazwyczaj 550-600 g/m², co przy rozmiarach tej odmiany jest zaskakująco dużym plonem. W celu zwiększenia plonów można zastosować trening LST i HST.

Szczep ten przeznaczony jest dla początkujących i średniozaawansowanych hodowców. Rośliny te są niezwykle odporne na niekorzystne warunki upraw i choroby.

Tip: LSD jest odmianą, która narażona na stres wstrzymuje swój rozwój. Najlepiej będzie sadzić ją już w docelowych donicach.

LSD
Moc24%-25% THC
WzrostIndoor: 60-70 cm
PlonIndoor: 550-600 g/m²
UprawaIndoor i Outdoor
Czas wzrostu64-72 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=pWeCrUAXKJ8

4.Money Maker

Money Maker to prawdziwy klasyk, który powstał jeszcze w latach dziewięćdziesiątych i wielokrotnie był nagradzany. Szczep ten wygrał High Times Cannabis Cup w latach 90′. Rośliny te są synonimem najwyższej jakości i klasycznego modelu uprawy. Charakterystyczną cechą tej odmiany jest niski stosunek liści do kwiatów, co pozwala cieszyć się maksymalną ilością zbiorów. Przez wiele lat odmiana ta była pierwszym wyborem w domowych uprawach, a dzięki dużej odporności poradzi sobie z nią nawet początkujący grower. Odmiana ta zaliczana jest do odmian o średniej mocy i zawartość THC wynosi 16%-20%.

Money Maker zadowoli wszystkich growerów, nawet tych najbardziej wymagających. Kwiaty tej odmiany rosną w dużych i gęstych skupiskach. Kwiaty zazwyczaj przybierają odcień ciemnej zieleni z brązowymi akcentami. Kwiaty są podłużne i mocno zaokrąglone u szczytu, co może utrudniać ich dalszą obróbkę. Szczep Money Maker jest bardzo żywiczny, co korzystnie wpływa na jej smak. Duża ilość żywicy doceniana jest także przez wytwórców haszyszu. Rozkwitające kwiaty wydzielają przyjemny borówkowy zapach.

Dym powstający po paleniu Money Makera jest bardzo aromatyczny, ciężki i mocny. Zapach dymu określany jest jako orzechowy roślinny, pikantny i owocowy. Aromat dymu utrzymuje się w powietrzu bardzo długo, co może być problematyczne w dyskretnej konsumpcji.

Money Maker wywołuje bardzo specyficzny haj. Już po kilku buchach efekty działania tej odmiany stają się odczuwalne u i trwają stosunkowo długo. Haj określany jest jako relaksujący, rozweselający, wywołujący senność i uczucie ciężkości ciała. Szczep ten lepiej nadaje się na długie jesienne wieczorny przed telewizorem, niż na imprezy i festiwale. Ze względu na dużą zawartość THC odmiana ta przeznaczona jest głównie dla doświadczonych użytkowników, jednak początkujący mogą zacząć swoją przygodę od microdosingu.

Uprawa Money Maker

Money Maker idealnie sprawdzi się w uprawie indoor, jak i outdoor.

W uprawie indoor szczep osiąga pełną dojrzałość w ciągu 57-70 dni. Odmiana ta osiąga 100-150 cm, co sprawia że nie zmieści się we wszystkich namiotach uprawnych. Wydajność szczepu Money Maker wynosi zazwyczaj 300-550 g/m², co jest bardzo zadowalające dla większości hodowców.

Szczep ten jest stosunkowo odporny i wytrzymały. Niedoświadczeni hodowcy mogą spróbować jego uprawy, jednak muszą zachować szczególną ostrożność. Średniozaawansowani hodowcy poradzą sobie z uprawą tej odmiany bez większego problemu.

Tip: Money Maker to bardzo rozgałęziona odmiana, która potrafi wymknąć się spod kontroli. Stosowanie podstawowego treningu pozwoli na lepszą kontrolę nad rośliną.

Money Maker
Moc16%-20% THC
WzrostIndoor: 100-150 cm
PlonIndoor: 300-550 g/m²
UprawaIndoor i Outdoor
Czas wzrostu57-70 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

5.Mazar

Mazar to kultowa czysta odmiana pochodząca z Afganistanu. Nazwa tej odmiany pochodzi od miasta Mazar-i-Sharif, które leży u podnóży gór Hindu Kush. Szczep ten słynie z niesamowitej mocy. Mazar powszechnie wykorzystywany jest do produkcji najwyższej klasy haszyszu. Obecnie znany Mazar powstał z krzyżówki Afghani Mazar i Skunk#1. Za twórcę obecnie dostępnego Mazara uważana jest firma Dutch Passion. Szczep ten był wielokrotnie nagradzany i zajął pierwsze miejsce na festiwalu Tipo Forte. Mazar zaliczany jest do odmian silnych, a stężenie THC wynosi zazwyczaj 20%.

Mazar to odmiana, która zaskoczy Cię nie tylko mocą, ale także wielkością plonów. Kwiaty tej odmiany są naprawdę okazałe i rosną w zbitych skupiskach. Kwiaty przybierają zazwyczaj jasnozielony kolor, jednak przez dużą ilość żywicy wyglądają one jak obtoczone w cukrze. Kształt kwiatów jest jajowaty i spłaszczony u szczytu. Duża ilość żywicy produkowana przez Mazara utrudnia obróbkę kwiatów. Rozkwitające kwiaty rozsiewają przyjemny słodki zapach, który przypomina zapach sosny i ziemi.

Dym powstający po paleniu Mazara jest zaskakująco lekki i gładki. Pomimo dużego stężenia THC nie wywołuje napadów kaszlu. Zapach dymu określany jest jako ziołowy, owocowy i ziemisty. Zapach dymu nie utrzymuje się w powietrzu przez długi czas, co sprzyja dyskretnej konsumpcji.

Haj po przyjęciu Mazara następuje niezwykle szybko. Użytkownicy tej odmiany określają haj jako energetyzujący, rozweselający, lekki i rozluźniający. Ze względu na wysoką zawartość THC odmiana ta może wywoływać negatywne efekty, takie jak: mdłości, problemy z koncentracją, zaburzenia ruchu, problemy z komunikacją i omdlenia. Odmiana ta idealnie nadaje się na weekendowy chillout, czy spotkania ze znajomymi.

Uprawa odmiany Mazar

Odmiana Mazar idealnie pasuje do większości domowych hodowli. Teoretycznie możliwa jest uprawa outdoor, jednak mało hodowców się na to decyduje.

W uprawie indoor szczep osiąga pełną dojrzałość w ciągu 60-70 dni. Rośliny osiągają wysokość 70-80 cm, co sprawia że mieści się we wszystkich namiotach uprawnych. Wydajność szczepu Mazar wynosi zazwyczaj 450-500 g/m², co zadowoli większość growerów. Charakterystyczną cechą tej odmiany jest duża gęstość, dlatego należy zaopatrzyć się w odpowiedni namiot uprawny.

Tip: Mazar produkuje bardzo dużo żywicy, którą możesz wykorzystać do produkcji haszyszu.

Mazar
Moc20% THC
WzrostIndoor: 70-80 cm
PlonIndoor: 450-500 g/m²
UprawaIndoor i Outdoor
Czas wzrostu60-70 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=kkf49PgnVRo

6.Fat Banana

Fat Banana powstała dzięki intensywnej pracy Royal Queen Seeds. Efektem ich pracy jest nowa unikatowa odmiana, która wzbudza zainteresowanie wielu growerów. Każda osoba, która szuka wyjątkowych doznań z pewnością powinna wypróbować tej odmiany. Roślina ta powstała ze skrzyżowania kultowego OG Kush i Chiquita Banana. Szczep ten zaliczany jest do odmian mocnych i stężenie THC wynosi aż 25%.

Fat banana to sczep, który oczaruje was okazałymi i grubymi kwiatami. Kwiaty tego szczepu rosną w ciasnych i zbitych skupiskach, co ułatwia ich zbiór i obróbkę. Kolor kwiatów różni się w zależności od warunków uprawy i przybierają kolor jasnozielony i żółty. Kształt kwiatów jest zazwyczaj okrągły. Rozkwitające kwiaty rozsiewają przyjemny i aromatyczny zapach, który przypomina zapach dojrzałych bananów. Odmiana ta nie produkuje dużej ilości żywicy.

Dym powstający podczas palenia Fat Banana określany jest jako słodki i cytrusowy. Dym jest zaskakująco gładki i łagodny, co może zachęcać do dalszego palenia. Należy zachować ostrożność- odmiana ta jest bardzo silna. Aromat dymu utrzymuje się w powietrzu stosunkowo krótko.

Haj po paleniu Fat Banana zaskoczy nawet doświadczonych użytkowników. Efekty działania tej odmiany odczuwalne są już po kilku buchach i utrzymują się stosunkowo długo. Próbując tej odmiany przygotuj się na podróż pełną doznań, która zaczyna i kończy się na kanapie. Haj po tej odmianie określany jest jako rozluźniający, usypiający i wzmagający apetyt. Odmiana ta polecana jest wszystkim użytkownikom konopi, jednak początkujący powinni zachować umiar. Ze względu na wysokie stężenie THC mogą wystąpić efekty negatywne, takie jak: mdłości, senność, otępienia, problemy z koncentracją i omdlenia.

Uprawa Fat Banana

Fat Banana uwielbia ciepły i wilgotny klimat, dlatego idealnie nadaje się do upraw domowych. Ze względu na specyficzne wymagania tej odmiany rzadko uprawiana jest w warunkach naturalnych. Odmiana ta cieszy się wielką popularnością ze względu na swój unikatowy smak i zapach.

W domowych uprawach Fat Banana osiąga pełną dojrzałość w ciągu 56-64 dni od zasadzenia. Rośliny te osiągają zazwyczaj 70-100 cm wysokości. Niski wzrost roślin pozwala uprawiać je w większości growboxów dostępnych na rynku. Wydajność szczepu Fat Banana wynosi zazwyczaj 370-450 g/m², co jest wynikiem zadowalającym.

Tip: Bananowy zapach tego szczepu jest bardzo intensywny, dlatego warto zaopatrzyć się w filtry węglowe.

Fat Banana
Moc20%-25% THC
WzrostIndoor: 70-100 cm
PlonIndoor: 370-450 g/m²
UprawaIndoor
Czas wzrostu56-64 dni

Więcej o tym szczepie dowiecie się tutaj:

7. Sweet ZZ

Sweet ZZ jest odmianą hybrydową,, która znana jest na całym świecie. Growerzy i konsumenci doceniają ją za słodki smak i owocowy aromat. Jeżeli lubisz słodkie i owocowe odmiana- ten szczep jest dla Ciebie! Odmiana ta jest idealna dla wszystkich początkujących growerów, jednak doświadczeni hodowcy często sięgają po tą odmianę. Hybryda ta powstała poprzez połączenie klasycznej odmiany Grape Ape z Grapefruit. Twórcą tej odmiany jest firma Royal Queen Seeds. Sweet Zkittlez zawiera 15%-20% THC. Nie jest to rekordowe stężenie, ale w zupełności wystarcza, by poczuć cukierkowe doznania płynące z tej odmiany.

Sweet ZZ potrafi oczarować nawet najbardziej wymagających hodowców. Odmiana ta wytwarza długie i grube kwiaty, które pokrywają się dużą ilością żywicy. Podczas rozkwitu kwiaty przybierają atrakcyjny zielony kolor z odcieniami fioletu. Kwiaty wydzielają słodki aromat, który opisywany jest jako jagodowy, winogronowy i cytrusowy. Jeżeli kiedykolwiek próbowałeś słynnych kolorowych cukierków, to aromat tej odmiany przypomni ci o nich. Charakterystyczną odmianą tej odmiany jest to, że rozsiewa zapach już od stanu wegetatywnego.

Dym powstający podczas palenia Sweet ZZ jest zaskakująco lekki i bardzo aromatyczny. Zapach dymu określany jest jako jagodowy i cytrynowy z nutami pieprzu. Zapach dymu utrzymuje się stosunkowo krótko, dlatego można cieszyć się tą odmianą bez wzbudzania niczyjej uwagi.

Pomimo stosunkowo małego stężenia THC haj jaki wywołuje ta odmiana jest zaskakujący. Szczep ten działa łagodzenie i długotrwale. Haj nie zwala z nóg, co jest atutem podczas imprez i spotkań z przyjaciółmi. Działanie Sweet ZZ bardzo dobrze łagodzi ból, poprawia humor i wywołuje lekkie uczucie euforii. Odmiana ta polecana jest wszystkim użytkownikom konopi.

Uprawa Sweet ZZ

Jeżeli szukasz wydajnej i szybkiej odmiany, to powinieneś zwrócić uwagę na Sweet ZZ. Odmiana ta idealnie sprawdzi się w uprawach domowych i warunkach naturalnych.

Sweet ZZ w uprawach domowych osiąga pełną dorosłość w ciągu 49-63 dni i wzrasta na wysokość 80-140 cm. Ich wzrost nie pozwala na korzystanie z niskich namiotów uprawnych. Wydajność Sweet ZZ zadowoli wszystkich growerów i wynosi 500-700 g/m². Przy rozmiarach tej odmiany jej wydajność jest zaskakująco duża.

Tip: Jeżeli chcesz uzyskać bardziej cukierkowy smak i zapach kwiatów, to pozostaw roślinę tydzień dłużej na plantacji. Dłuższy czas uprawy pozwoli wytworzyć większą ilość terpenów i antocyjanów (https://hemplo.pl/flawonoidy/antocyjany/).

Sweet ZZ
Moc20%-25% THC
WzrostIndoor: 80-140 cm
PlonIndoor: 500-700 g/m²
UprawaIndoor i Outdoor
Czas wzrostu56-64 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

8. Royal Gorilla

Royal Gorilla to najmocniejsza odmiana konopi jaka jest obecnie dostępna. Jeżeli szukasz ekstremalnych wrażeń i najmocniejszego haju-spróbuj Royal Gorilla! Odmiana ta powstała przez skrzyżowanie szczepu Sour Dubb, Chem Sis i CHocolate Diesel. Szczep wywodzi się z USA i stał się wielkim hitem, tuż po swoim debiucie. Odmiana ta charakteryzuje się krótkim czasem kwitnienia i dużą odpornością na warunki uprawy. Royal Gorilla zaliczana jest do odmian ekstremalnych i zawartość THC wynosi w niej 25%-30%.

Royal Gorilla nie zaskoczy was okazałymi pąkami. Kwiaty tego szczepu są stosunkowo małe i luźne. Pąki pokrywają się dużą ilością gęstej żywicy, która bogata jest w składniki psychoaktywne. Podczas rozkwitu kwiaty przybierają jasnozielone odcienie, które są akcentowane ciemnobrązowymi pręcikami. Rozkwitające pąki wydzielają przyjemny aromat, który porównywany jest do zapachu sosny, żywicy i pieprzu. Zapach tej odmiany jest bardzo intensywny.

Dym powstający podczas palenia Royal Gorilla jest bardzo mocny, ciężki i niezwykle aromatyczny. Zapach dymu przypomina palone szyszki sosny i świeżo koszoną trawę. Zapach dymu utrzymuje się w powietrzu niezwykle długo, co nie sprzyja dyskretnej konsumpcji. Wielka moc tej odmiany sprawia że podczas jej palenia może dojść do napadu kaszlu.

Haj po paleniu tej odmiany jest niesamowicie mocny i zapewnia ekstremalne doznania. Szczep ten zapewnia mocny i długotrwały haj, który przyniesie uczucie euforii. Odmiana ta polecana jest fanom mocnego upalenia. Próbując tej odmiany przygotuj się na długie posiedzenie na kanapie. Niedoświadczeni użytkownicy powinni unikać tej odmiany.

Uprawa Royal Gorilla

Jeżeli szukasz szybkiej i łatwej w uprawie odmiany, to powinieneś zainteresować się szczepem Royal Gorilla. Odmiana ta idealnie nadaje się do dyskretnych upraw domowych i równie dobrze poradzi sobie w warunkach naturalnych.

W uprawie indoor Royal Gorilla osiąga pełną dorosłość w ciągu 64 dni, jednak czas ten może być różny w zależności od warunków uprawy. Szczep ten wzrasta na wysokość 60-100 cm, co sprawia ze może być uprawiany we wszystkich namiotach uprawnych dostępnych na rynku. Wydajność tej odmiany wynosi zazwyczaj 500-550 g/m².

Tip: Możesz wykorzystać żywicę z kwiatów do zrobienia wysokiej jakości haszyszu.

Royal Gorilla
Moc20%-30% THC
WzrostIndoor: 60-100 cm
PlonIndoor: 500-550 g/m²
UprawaIndoor i Outdoor
Czas wzrostu56-64 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=I-V5MHLOLVs

9.Skunk XL

Skunk XL to jeden z największych klasyków, a jego geny zostały wykorzystane do opracowania wielu współczesnych odmian. Szczep ten powstał jeszcze w latach 70. XX wieku przez legendarnego hodowcę o pseudonimie Sam the Skunkman. Odmiana powstała ze skrzyżowania Acapulco Gold, Columbian Gold i Afghan. Hodowcy z całego świata wykorzystują tą odmianę w opracowywaniu nowych hybryd, które cechuje duża odporność i zadowalająca moc. SKunk Xl ceniony jest przez hodowców za niesamowicie duże zbiory i łatwość hodowli. Szczep ten wybierany jest zarówno przez amatorów, jak i doświadczonych hodowców. Skunk XL zaliczany jest do odmian mocnych i zawartość THC w szczepie wynosi zazwyczaj 17%.

Jeżeli cenisz sobie duże i okazałe topy, które są pokryte gęstą i lepką żywicą, to z pewnością polubisz Skunka XL. Kwiaty tego szczepu wyróżniają się pokaźnymi gęstymi kwiatami, które rosną w zbitych skupiskach. Ilość kwiatów jest zaskakująco duża biorąc pod uwagę rozmiary dorosłej rośliny. Kwiaty charakteryzują się jasno zielonym kolorem z pomarańczowymi akcentami. Kolor kwiatów idealnie dopełniają długie pomarańczowe pręciki. Rozkwitająca roślina wydziela przyjemny cytrusowy aromat, który utrzymuje się nawet w wysuszonych kwiatach.

Dym powstający podczas palenia Skunka jest zaskakująco gładki i lekki. Aromat dymu okeślany jest jako owocowy, cytrusowy i lekko korzenny. Unikalny smak i zapach spodoba się większości użytkowników konopi. Dym po paleniu nie utrzymuje się zbyt długo w powietrzu.

Haj po paleniu Skunka przychodzi stopniowo i łagodnie. Po spróbowaniu tego szczepu można odczuć napady euforii, ogólną relaksacje organizmu i poprawę humoru. Odmiana ta najczęściej wykorzystywana jest w celach rekreacyjnych i idealnie nada się na imprezy lub spotkania ze znajomymi.

Uprawa Skunk XL

Skunk XL idealnie sprawdza się w uprawach wewnętrznych i zewnętrznych, a dzięki dużej odporności mogą uprawiać ją nawet amatorzy!

W uprawie indoor Skunk XL osiąga pełną dorosłość w ciągu 56 dni od zasadzenia i wzrasta na wysokość 100-150 cm. Wysoki wzrost tej odmiany sprawia że nie mieści się w wielu namiotach uprawnych. Wydajność Skunka jest zaskakująco duża i wynosi 550-600 g/m².

Tip: Skunk jest bardzo rozgałęzioną odmianą, dlatego wybierz odpowiednio duży namiot uprawny.

Skunk XL
Moc20%-30% THC
WzrostIndoor: 60-100 cm
PlonIndoor: 500-550 g/m²
UprawaIndoor i Outdoor
Czas wzrostu56-64 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=IWm9Oda6xro

10.Sour Diesel

Sour Diesel jest odmianą jedyną w swoim rodzaju, której zapach przypomina aromat paliwa. Dokładne pochodzenie szczepu nie jest znane, jednak uważa się że jest to mieszanka Chemdawg i Northetn Lights. Szczep ten zaliczany jest do odmian mocnych i stężenie THC wynosi zazwyczaj 18%.

Sour diesel wytwarza okrągłe kwiaty o średniej wielkości. Kolor kwiatów jest zazwyczaj żółto zielony, jednak może się zmieniać pod wpływem warunków uprawnych. Kwiaty pokrywają się znaczącą ilością żywicy i są lepkie w dotyku. Zapach kwiatów, jak sama nazwa wskazuje przypomina bęzynę, jednak można wyczuć także delikatne nuty cytrusów.

Szczep ten słynie z szorstkiego i ciężkiego dymu, który może powodować napady kaszlu. Aromat dymu określany jest jako kwaśny i benzynowy. Aromat dymu utrzymuje się w powietrzu przez bardzo długo czas, co nie sprzyja dyskretnej konsumpcji.

Haj jaki wywołuje ta odmiana owiany jest już legendą. Po spożyciu Sour Diesel można odczuć znaczną poprawę humoru, redukcję stresu, redukcję bólu i lęku. Przyjęcie większej dawki tej odmiany może skończyć się bardzo złym bad tipem, dlatego należy zachować umiar. Szczep ten polecany jest głównie doświadczonym użytkownikom.

Uprawa Sour Diesel

Jeżeli chcesz zacząć swoją własną hodowlę konopi i nie masz dużych umiejętności, to odmiana Sour Diesel może być dla ciebie. Szczep ten jest stosunkowo wytrzymały i odporny na choroby, dlatego dobrze poradzi sobie w uprawie domowej i w warunkach naturalnych.

W uprawie indoor Sour Diesel osiąga pełną dorosłość w ciągu 70-77 dni od zasadzenia i osiąga wzrost 90-160 cm wysokości. Spore rozmiary rośliny wymagają odpowiednio dużych namiotów uprawnych. Wydajność tego szczepu zadowoli wszystkich growerów i wynosi zazwyczaj 475-525 g/m².

Tip: Sour Diesel wytwarza bardzo silny aromat, co może wzbudzić uwagę osób trzecich.

Sour diesel
Moc15%-18% THC
WzrostIndoor: 90-160 cm
PlonIndoor: 475-525 g/m²
UprawaIndoor i Outdoor
Czas wzrostu70-77 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

Więcej szczepów marihuany znajdziecie na: https://hemplo.pl/szczepy/

Wszystkie opisy odmian nasion konopi zostały napisane w oparciu o informacje znajdujące się na stronach internetowych producentów. Opisy nie mają na celu namawiania do łamania prawa obowiązującego na terenie Polski. Prawo w naszym kraju jednoznacznie wskazuje, że nie można sadzić nasion marihuany. Osoby niepełnoletnie proszone są o opuszczenie strony ze względów bezpieczeństwa i w celu uniknięcia nieporozumień. Prawo w Polsce dopuszcza posiadanie nasion marihuany w celach kolekcjonerskich, dlatego, że same pestki konopi nie posiadają substancji psychoaktywnych i nie są według prawa zakwalifikowane jako prekursor do tworzenia narkotyków