kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Konferencja S&D w sprawie ACTA

31 stycznia 2012 - Bruksela. Lidia Geringer de Oedenberg uczestniczyła w konferencji w sprawie ACTA, zorganizowanej przez S&D i Komisję Handlu Międzynarodowego (INTA), z przedstawicielami Komisji Europejskiej.

Stanowisko Komisji Europejskiej przedstawił Rupert Schlegelmich, szef działu zajmującego się m.in. tematyką własności intelektualnej: "ACTA nie jest wymierzone przeciwko indywidualnym użytkownikom, którzy ściągają filmy w internecie, ale przeciwko zorganizowanej przestępczości na szeroką skalę - przeciw osobom, które w sposób powtarzalny i ofensywny zbijają dużo pieniędzy poprzez niewłaściwe korzystanie z Internetu".

Schlegelmich podkreślił, że: "ACTA nie ma nic wspólnego z amerykańskim SOPA, oraz że w jego ocenie umowa ACTA nic nie zmienia w unijnym prawie".

Odmienne stanowisko na ten temat ma S&D. Reprezentantka tej grupy politycznej, Lidia Geringer de Oedenberg, skomentowała tę wypowiedź w następujący sposób: "Skoro ACTA, jak Państwo mówią, nic nie zmienia, to po co nam prawo, które nie jest specjalnie dobre, a przede wszystkim nie jest jasne - ani dla użytkowników Internetu, ani dla nas samych".

Informacje na temat ACTA są regularnie zamieszczane na blogu Lidii Geringer de Oedenberg: lidiageringer.blog.onet.pl oraz 2009.salon24.plźródło: informacja własna

 
webmaster: WwwPromotion strona startowa: www.lgeringer.pl ^