5 prostych sugestii dotyczących projektowania pokoju, dzięki którym Twój dom będzie wyglądał jak przeciętny w Unii Europejskiej

przeciętny dom w unii europejskiej

Jest tak wiele pomysłów na projekt pokoju, a ponieważ internet jest dostępny prawie wszędzie, nie będziesz miał problemu ze znalezieniem takiego, który Ci się podoba. Może się jednak okazać, że kiedy spróbujesz odtworzyć wygląd, nigdy nie będzie on taki sam. Budżet projektantów wnętrz i budżet, który masz, prawdopodobnie nie są takie same. Jak więc uzyskać luksusowy wygląd i sprawić, by Twój dom wyglądał tak doskonale, jak drogie projekty, które widzisz w Internecie? Oto kilka podstępnych wskazówek, które pomogą Ci oszukać drogę do pięknego domu.

Zaktualizuj swój sprzęt

Nie każdy ma w swoim budżecie remont kuchni, ale podobny efekt można uzyskać znacznie mniej, wymieniając stary sprzęt. Jeśli szuflady ze stali z czasem się nudzą, po prostu zastąp je złotymi lub kryształowymi uchwytami. Możesz nawet wybrać się na małą przygodę i zwiedzić lokalny sklep z używanymi rzeczami, aby znaleźć wyjątkowe projekty. Kolejną zmianą, która nie zrujnuje Twojego budżetu, jest wymiana blatów i kranów. Nie jest trudno znaleźć coś, co będzie pasowało do Twojego stylu, a świeży wygląd z pewnością nada Twojej kuchni gładkie wykończenie.

Przemalowanie

Naprawdę nie ma prostszego sposobu na urządzanie pokoju. Przemalowanie ścian to łatwe rozwiązanie nudnego problemu. Neutralne kolory są zawsze zalecane, zwłaszcza gdy zależy Ci na minimalistycznym wyglądzie. Jasna biel z odważnym akcentem na ścianie zawsze wygrywa, ale jeśli chcesz czegoś spokojniejszego, gustowny odcień piasku będzie dobrze pasował do każdego rodzaju drewna w pomieszczeniu. Nie musisz zatrzymywać się przy ścianach: możesz odmalować drzwi wejściowe, listwy okienne, a nawet podłogę, jeśli jesteś wystarczająco odważny.

Porządkowanie

Nic nie mówi „ tandetne ” jak pokój, który jest zagracony i pełen niepotrzebnych rzeczy. Te stosy książek i różne rodzaje bibelotów, które leżą dookoła, to nikt nie ma pojęcia o stylu. Nie musisz pozbywać się wszystkiego i iść w pełni minimalistycznie , ale musisz zacząć pozbywać się wszystkiego, co koliduje z Twoim stylem. Jasne, kochasz wazon swojej babci, ale czy pasuje do nowoczesnego wyglądu, który próbujesz stworzyć? Przechowaj go lub przenieś do innego pokoju.

Wyeliminuj problemy

Kto ma dodatkowy czas na codzienne intensywne sprzątanie? Dosłownie nikt, ale to nie znaczy, że Twój dom powinien wyglądać na nieczysty. Głębokie sprzątanie raz lub dwa razy w roku może zdziałać cuda w domu i sprawi, że będzie on wyglądał na droższy niż w rzeczywistości. Jeśli nie stać cię na głębokie sprzątanie, przez weekend przejdź przez dom i zidentyfikuj problematyczne obszary. Na pewno jest kilka miejsc i zakamarków, za którymi tęsknisz podczas sprzątania domu.

Dodaj lub zmień układ oświetlenia


https://lumigo.pl/

Wielu właścicieli domów odrzuca oświetlenie LED jako coś, co tylko daje światło, ale to o wiele więcej. Odpowiednie oświetlenie może przekształcić Twój dom z szarego w bajeczny, nadając Ci pożądany nieskazitelny wygląd. Użyj oświetlenia ledowego jak tutaj, aby zdefiniować określone obszary w pomieszczeniu, zamiast używać wszędzie tego samego typu światła. Jeśli masz w salonie kącik do czytania lub przytulny kącik, dodaj lampę stołową, aby stworzyć ciepłą atmosferę. Ściemniacz do górnych świateł pomaga również zaakcentować cechy domu i możesz zastąpić zwykłe kule żarówkami w ciepłych kolorach.

Nie musisz być milionerem, żeby mieć piękny dom. Dzięki tym prostym sztuczkom w mgnieniu oka opublikujesz zdjęcia swojego domu w mediach społecznościowych.

Zadbaj także o lampy LED na zewnątrz domu i w ogrodzie. Oszczędzaj na energii elektrycznej każdego dnia inwestując w fotowoltaikę!