kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM

 

Spotkanie w PE na temat zwalczania mowy nienawiści


5 lutego 2019 r. w Parlamencie Europejskim posłowie Julia Reda i Daniel Dalton zorganizowali ciekawe spotkanie na temat zwalczania mowy nienawiści i nielegalnych treści w Internecie. Przedstawiciele portali jak: Youtube, Facebook, Snapchat, Seznam - czeska odmiana Google, przedstawili swoje narzędzia i środki, niezbędne by usuwać nielegalne treści na swoich stronach internetowych. W serwisie YouTube około 60% nielegalnych treści jest rozpoznawanych przez automatyczne urządzenia.

Duża część usuwanych materiałów propaguje np. akty terroryzmu. Nie ma jednak uniwersalnej definicji czym jest mowa nienawiści. Treści, które są uważane za nielegalne w Polsce, nie zawsze są tak samo traktowane np. w USA, co sprawia, że w problem należy zaangażować specjalistów od prawa międzynarodowego. Zwrócono również uwagę, że coraz częściej propaganda nienawiści przenosi się z największych platform, które już mają dobrze rozwinięte środki zapobiegawcze, do małych, gdzie łatwiej jest rozpowszechniać tego rodzaju wiadomość.


źródło: informacja własna

 
Reklama: WwwPromotion Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^