kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Media powinny mieć wolny dostęp do relacji z wydarzeń sportowych

8 października 2014 r. - Bruksela. Grupa S&D (Socjaliści i Demokraci) poparła petycję złożoną w komisji Parlamentu Europejskiego przez International Sport Press Association przeciwko wysokim opłatom akredytacyjnym jakimi obciąża się dziennikarzy radiowych relacjonujących wydarzenia sportowe. Taka sytuacja ma wpływ na pracę dziennikarzy i dyskredytuje mniejsze redakcje.

Poseł Lidia Geringer de Oedenberg - rzecznik grupy S&D w komisji PE, mówiła: "jako była dziennikarka i dyrektor programowy TVP jestem zaniepokojona takimi praktykami, które prowadzą do nadużyć i ograniczają dostęp ogółu społeczeństwa do informacji, przez utrudnianie pracy dziennikarzy sportowych. System biznesowy, który jest związany z profesjonalnym sportem nie może mieć wpływu na media i jest zagrożeniem dla niezależności prasy".

Jak wskazują ostatnie przykłady - podczas ostatniego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem United i Olympique Marsylia, francuski nadawca publiczny został obciążony kwotą... 26 tysięcy euro. Podobne problemy pojawiają się w przypadku relacji z innych, ważnych wydarzeń sportowych, np. sprawa dostępu do transmisji z mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn, które odbyły się w Polsce, gdzie nasza reprezentacja zdobyła tytuł mistrza świata.

Więcej o petycji: www.socialistsanddemocrats.eu/newsroom/free-press-must-have-free-access-cover-sport-events


źródło: informacja własna

 
Reklama: Automatyczne systemy przenośników Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^